maďarské termální lázně

cestovní kancelář Varga - specialista na Maďarsko

Hunguest Hotel Freya Zalakaros

Fotogalerie
Hotel Freya Zalakaros
Hotel Freya Zalakaros
Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros Hotel Freya Zalakaros
Popis – poloha

Termální lázně Zalakaros leží v jihozápadní části Maďarska ve vzdálenosti 200 km od Budapešti, nedaleko Balatonu. Toto městečko s 800 letou minulostí proslavily teprve ve 20. století účinné termální prameny. Výborné podmínky pro wellness i léčebné pobyty i pro pobyty s dětmi v Zalakarosi vytvářejí centrálně položené Lázně Gránit se soustavou vnitřních i venkovních bazénů a wellness služeb. V lázních se používá léčivá a termální voda z více pramenů o různých teplotách. Termální voda o teplotě 96°C se v Lázních Zalakaros používá k léčebným účelům, zatímco termální voda 53°C teplá se využívá k plnění bazénů, pro které je různě ochlazována. Nabídku rozšiřují různé zábavní atrakce a léčebné procedury: termální koupele, uhličité a perličkové koupele, speciální léčebné procedury, masáže – včetně exotických, elektroterapie, ošetření infračervenými paprsky, terapie ultrazvukem a krátkými vlnami, hydro a galvanolázně, trakce, sauna a mnoho dalších.

Vybavení - zábava

Hotel Freya je přímo propojen chodbou s lázeňským areálem, do kterého mají hosté, ubytovaní v hotelu Freya volný vstup po celou dobu svého pobytu. Po celý rok je hostům volně k dispozici několik bazénů s vodou o teplotách 28 – 38°C a od května do září celý areál venkovního koupaliště s termálními bazény, plaveckým bazénem, vlnovým bazénem, světem skluzavek, dalšími atrakcemi a k odpočinku celý 10 hektarový park se sportovním vyžitím a restauracemi. Hosté na relaxačních pobytech mají v ceně volný vstup také do tzv. Zážitkových lázní s dalšími bazény, světem saun a atrakcemi. K dispozici je za doplatek také fitness a posilovna. Dále si mohou hosté dokoupit lázeňské a wellness procedury: různé druhy masáží, bahenní zábaly a koupele, uhličité koupele, procedury pro tvarování postavy, elektroterapie, akupunktura a řada dalších wellness a exotických procedur a ošetření.

Léčivá voda, tvořící základ lázeňského komplexu – který je vybaven léčebným, termálním a rekreačním bazénem – zde byla objevena v roce 1962, kdy na vodu narazily v průběhu provádění výzkumných vrtů zaměřených na průzkum ropných ložisek.

Léčivá voda o teplotě 96°C – obsahující chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, bróm a síru, je mimořádně vhodná pro léčbu revmatických onemocnění, chronických zánětů kloubů, chronických gynekologických onemocnění, před a pooperačních ortopedických stavů a vegetativních neurologických poruch.

2 bazény s léčivou vodou, 1 bazén s termální vodou, prostory k odpočinku vybavené lehadly, které jsou návštěvníkům zdarma k dispozici,

2 finské sauny, parná kabinka, ochlazující bazének, prostory k odpočinku – tyto služby jsou k dispozici za příplatek nad cenou vstupenky.

Do léčebné jednotky umístěné v budově krytého koupaliště je možné se dostat přes spojové chodby budovy „F“. Jednotka na vodní terapii se nachází na podlaží bazénů v jižní části budovy, suché procedury najdete v podkrovní části krytého koupaliště.

Individuální a skupinový vodní rehabilitační tělocvik, léčivé masáže, fango ošetřování, bahenní zábal, elektroterapie, masáž nohou, pedikúra, hydromasáž, trakční koupel, vanová koupel, perličková koupel, galvanoterapie, wellness a ošetřování postavy.

Ubytování - služby

Hotel Freya nabízí kvalitní ubytování v příjemně zařízených dvoulůžkových pokojích a apartmá s vlastní koupelnou a WC, TV/SAT, minibarem, telefonem a balkonem. V některých pokojích je možnost přistýlky. Vyhrazené pokoje pro kuřáky.

Stravování

polopenze

Cena obsahuje

ubytování s bufetovou polopenzí, pro každou osobu podle počtu nocí vstupenka do lázeňského areálu Gránit (léčebné bazény o teplotě 34-36 °C), na koupaliště (v provozu od konce dubna do konce září - zde k dispozici moderní termální, plavecké a rodinné bazény o teplotě 24-36 °C, skluzavka o 6 drah, dětské bazény, pro děti hrací dům a hřiště), pro dospelé koupací plášt, na pokojích minibar a sejf, WiFi, DPH. Hotel je propojen lázněmi.

Cena neobsahuje

rekreační taxu (1,7 Euro na osobu a noc a platí se od 18 let v hotelu), neobsahují parkování automobilu (za parkování se platí na místě 1,7 Euro na den). Možno dokoupit na recepci hotelu dodatečnou vstupenku i do zážitkových lázní za cenu 5 Euro/osoba/den.

Ceník Hotel Freya Zalakaros

Cenová nabídka minimálně 3 noci:

Cena/osoba/noc min. 3 noci 1.4. – 30.4.
1.10. – 23.12.
1.5. – 30.6.
1.9. – 30.9.
1.7. - 31.8. Přistýlka do 5 let zdarma
1-lůžkový pokoj
2-lůžkový pokoj
přistýlka
1 650,-Kč
1 450,-Kč
980,-Kč
1 750,-Kč
1 500,-Kč
1 100,-Kč
1 750,-Kč
1 500,-Kč
1 100,-Kč
Dítě do 12 let na přistýlce 850,-Kč

Odpočinkový týden „od neděle do pátku“

Cena/osoba/noc 1.4. – 30.4.
1.10. – 22.12.
1.5. -30.6.
1.9.- 30.9.
1.2. – 1.4.
1-lůžkový pokoj
2-lůžkový pokoj
přistýlka
5 540,-Kč
4 430,-Kč
2 930,-Kč
7 145,-Kč
5 750,-Kč
4 250,-Kč

Cestovní kancelář Varga

Maďarsko

V Maďarsku nenajdete jinou oblast, která by měla tolik chutí, barev, vůní, a která by byla natolik pestrá, jako je Danántúl neboli Panonie. Tvoří ji oblast západně od Dunaje, jedná se tedy o region, který je geograficky nejblíže České republice. Říká se, že když začnete kopat kdekoliv v Maďarsku, narazíte na termální vodu a to v regionu Panonie platí dvojnásob. V léčebných lázních, léčebných a wellness hotelech, postavených na bázi pramenů se o hosty regionu stará kvalifikovaný personál prostřednictvím léčebných metod a balíčků procedur šitých na míru. Tyto služby jsou jedinečnou možností, jak v dnešní moderní době využít přírodních zdrojů ke svému zdraví.

Bükfürdő – Léčebné lázně Bük

Léčebné lázně Bük – druhé největší léčebné a zážitkové lázně v Maďarsku se nacházejí při úpatí Alp, 30 kilometrů od Sopron a jen 120 kilometrů od Bratislavy. Termální léčebná voda z Bük o teplotě 55°C díky svému unikátnímu složení má jedinečně pozitivní účinek na organismus. Zrekonstruované lázně s 32 bazény a více než 5200 m² vodní plochy očekávají všechny, kteří si chtějí odpočinout, doplnit si energii nebo se jen koupat…

Győr

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Lázně disponují 2 termálními a 5 zážitkovými bazény, dále jsou zde tobogány, zahrada saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel.

Harkány

Harkány, mimořádně oblíbené místo u českých návštěvníků, leží v jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Drávy. Léčebné lázně a koupaliště Harkány má více než 200letou tradici. 62°C teplá léčivá voda, s obsahem hydrokarbonátu a síry je svým složením ojedinělá v celé Evropě. Návštěvníky očekává 13,5 ha rozlehlý park se 7 600 m² vodní plochy, 5 000 m² kryté relaxační části, 3 léčebné a 5 termálních bazénů a další zařízení.

Kehidakustány

Termální komplex Kehida se nachází 9 kilometrů od Hévíz a asi 20 kilometrů od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Celkem se v areálu nachází 13 bazénů o vodní ploše 2 000 m². Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Zážitkové lázně jsou lákavým místem pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Sárvár

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu je příjemné malé městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Nabízí kvalitně léčebné procedury lázeňským hostům, wellness služby návštěvníkům přijíždějícím za odpočinkem a regenerací a zážitky všem bez rozdílu věku, zejména pak rodinám s dětmi. Na ty nejmenší tu čeká vodní školka, dětský bazén, v létě hřiště na hraní.

Hévíz

K nejznámějším a největším lázeňským střediskům v Maďarsku patří Hévíz. Zdejší léčebné jezero patří k největším, biologicky aktivním termálním jezerem na světě, které se nachází v nezaměnitelné přírodě, jen 6 kilometrů od Balatonu. Několik tisíc let staré léčebné jezero s rašelinovým dnem napájí více pramenů z jeskyně studenou i teplou vodou, bohatou na minerální látky. Při 410 litrovém průtoku vody za sekundu se vymění celkové množství vody v jezeře za tři dny. Teplota vyvěrající vody je u pramene 38,5°C, teplota vody jezera kolísá mezi 24-38°C, v souladu s ročním obdobím a počasím, proto je na koupání vhodné i v zimě.

Zalakaros

Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 kilometrů jihozápadně od Balatonu, je jedním z nejnovějších lázeňských středisek Maďarska, jehož 85—99°C horké vody byly „objeveny“ během průzkumu ropných ložisek. V krytých lázních, které jsou přístupné během celého roku, se nacházejí bazény s léčivou vodou a oddělení saun. Krytá hala zážitkových bazénů lázní očekává své po odpočinku toužící hosty se zážitkovým bazénem, dětským bazénem a víceúčelovým bazénem. V zážitkovém termálním bazénu, s rovinatou vodní plochou 360 m², se i o různých atrakcí stará o to, aby se každý z návštěvníků cítil co nejlépe. Součástí lázní je i velký venkovní areál s mnoha bazény a atrakcemi.

Balaton

„Maďarské moře“ přece známe všichni. Nejnavštěvovanější rekreační oblast Maďarska však umí nabízet mnohem víc, než byste očekávali. S celkovou délkou 77 kilometrů, délkou pobřeží 195 kilometrů a hladinou o ploše 600 m², je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání v Balatonu jsou 4 letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídka nižší než 20 C , přičemž uprostřed vrcholícího léta dosahuje často i 27 - 28 C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí, a kvalita vody je mimořádně dobrá. Navštívit můžete jednu z mnoha pláží nacházejících se jak na severní tak na jižní straně. Na četných místech čekají na návštěvníky bazény, animační programy, které poskytnou komplexní zážitek pro celou rodinu. Podél jezera vyvěrají po tuctech sirné prameny a v dobře několika z nich lidé po tisíciletí hledali a nacházeli uzdravení.

Cestovní kancelář VARGA, Váš specialista na Maďarsko

Dokumenty ke stažení | info@ckvarga.cz | Tel.: +420 725 710 318 | Tel. +420 725 710 322

Copyright © CK VARGA vyrobil: Jan Kolář tvorba webových stránek Písek aktualizace a správa obsahu www stránek