maďarské termální lázně

cestovní kancelář Varga - specialista na Maďarsko

Hunguest Hunguest Hotel Pelion Tapolca

Fotogalerie
Hunguest Hotel Pelion Tapolca
Hunguest Hotel Pelion Tapolca
Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca Hunguest Hotel Pelion Tapolca
Popis

Město Tapolca je krásné malebné město 12 km severně od Balatonu v Tapolské kotlině. Město vyzařuje krásnou, romantickou atmosféru v oblasti Jezera s mlýnem. Na tomto místě se nachází pramen termální vody , podle kterého dostala Tapolca jméno. Z hlavního náměstí přes příjemný vnitřní dvůr se dostanete k velkému jezeru, kde nás přivítá socha v Tapovi národního básníka Batsányi János. Na břehu malého jezera naleznete sochu Baumberg Gabriely a malou barokní Svatou studnu , v které je Madona Edvardy Erzsébet. Zde naleznete galerii Martona Lászla narozeného v Tapolci. Sousední Kostelní vrch je historickým jádrem města, kde už v době kamenné žili lidé. Tu naleznete bývalé centrum Tapolce. Před Římsko-katolickým kostelem se nachází původní hradební můry středověkého hradu a vlčí jámy. To jsou zříceniny Romkert. Hlavní náměstí je centrum města. Na jeho rohu stojí budova zdejšího hotelu Pannonia, v kterém do první světové války uzavírali velké vinné obchody, organizovali plesy a výstavy. V roku 1757 umístili do středu sochu Svaté trojice od Martona Lászla, kde najdete i sochu Malé královny. Jeskynní a léčebné lázně se nacházejí na severovýchodě Maďarska a 200 km od Budapešti , v rekreační oblasti města Miskolc. Lázně jsou známe od 16.století díky terapeutickým účinkům. Jedinečná přítažlivost těchto lázní je dána tím, že v témž místě jsou termální koupele, jezero a koupele v jeskyni. Podzemní jezero Várhegy je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem.

Vybavení

Hosté hotelu Pelion se mohou těšit na maďarské a mezinárodní speciality v restauraci nebo na terase, která rovněž nabízí gril a bar u bazénu. V baru v hotelové hale je k dostání sortiment káv a nápojů. Hunguest Hotel Pelion je také vybaven velkým spa a fitness centrem, 2 kurty na squash, vnitřními i venkovními tenisovými kurty, tělocvičnou a stolním tenisem. Mimo jiné mohou hosté také relaxovat v termálních bazénech, saunách nebo infračervené kabině. Je zde také oddělený dětský koutek s hernou a mnoho dalšího. Hotel Pelion poskytuje lékařské služby, jako jsou testy na alergie, respirační testy, zubní ošetření i revmatologické prohlídky a terapie.

Ubytování

pokoje jsou vybaveny – televizí, minibarem, telefonem, trezorem, županem a fénem na vlasy .

Stravování

snídaně, polopenze

Cena obsahuje: ubytování, polopenzi formou bufetu, využití wellness, sauna, posilovna, ranní a vodní gymnastika, plavecký bazén od května do září, možnost internetového připojení, využití léčivé jeskyně, parkování

Cena neobsahuje: turistická daň 1,7 EUR/osoba/noc.

Ceník Hunguest Hotel Pelion Tapolca

Cena/osoba/noc 2. 1. 2019 - 31. 3. 2019
4. 11. 2019 - 20. 12. 2019
1. 4. 2019 - 16. 6. 2019
1. 9. 2019 - 3. 11. 2019
17.6.2019 - 31.8.2019
21.12.2019 - 1.1.2020
Dvoulůžkový pokoj 1 750 Kč 2 000 Kč 2 100 Kč
Jednolůžkový pokoj 2 200 Kč 2 500 Kč 2 600 Kč
Přistýlka dospělý 1 300 Kč 1 300 Kč 1 620 Kč
Plná penze/dospělý 700 Kč 700 Kč 700 Kč
Dítě v jednolůžkovém pokoji 2 200 Kč 2 200 Kč 2 600 Kč
Dítě ve dvojlůžkovém pokoji 1 350 Kč 1 350 Kč 1 620 Kč
Přistýlka pro dítě 1 050 Kč 1 050 Kč 1 260 Kč
Plná penze/dítě 600 Kč 600 Kč 600 Kč
Příplatek za apartmán 1 250 Kč 1 250 Kč 1 250 Kč

Cenový balík na 7 nocí

Cena/osoba/7 nocí 2.1.-30.6.
1.9.- 23.12.
1.7.-1.9.
Jednolůžkový pokoj 12 700 Kč 17 229 Kč
dvojlůžkový pokoj 10 620 Kč 11 584 Kč

Cestovní kancelář Varga

Maďarsko

V Maďarsku nenajdete jinou oblast, která by měla tolik chutí, barev, vůní, a která by byla natolik pestrá, jako je Danántúl neboli Panonie. Tvoří ji oblast západně od Dunaje, jedná se tedy o region, který je geograficky nejblíže České republice. Říká se, že když začnete kopat kdekoliv v Maďarsku, narazíte na termální vodu a to v regionu Panonie platí dvojnásob. V léčebných lázních, léčebných a wellness hotelech, postavených na bázi pramenů se o hosty regionu stará kvalifikovaný personál prostřednictvím léčebných metod a balíčků procedur šitých na míru. Tyto služby jsou jedinečnou možností, jak v dnešní moderní době využít přírodních zdrojů ke svému zdraví.

Bükfürdő – Léčebné lázně Bük

Léčebné lázně Bük – druhé největší léčebné a zážitkové lázně v Maďarsku se nacházejí při úpatí Alp, 30 kilometrů od Sopron a jen 120 kilometrů od Bratislavy. Termální léčebná voda z Bük o teplotě 55°C díky svému unikátnímu složení má jedinečně pozitivní účinek na organismus. Zrekonstruované lázně s 32 bazény a více než 5200 m² vodní plochy očekávají všechny, kteří si chtějí odpočinout, doplnit si energii nebo se jen koupat…

Győr

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Lázně disponují 2 termálními a 5 zážitkovými bazény, dále jsou zde tobogány, zahrada saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel.

Harkány

Harkány, mimořádně oblíbené místo u českých návštěvníků, leží v jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Drávy. Léčebné lázně a koupaliště Harkány má více než 200letou tradici. 62°C teplá léčivá voda, s obsahem hydrokarbonátu a síry je svým složením ojedinělá v celé Evropě. Návštěvníky očekává 13,5 ha rozlehlý park se 7 600 m² vodní plochy, 5 000 m² kryté relaxační části, 3 léčebné a 5 termálních bazénů a další zařízení.

Kehidakustány

Termální komplex Kehida se nachází 9 kilometrů od Hévíz a asi 20 kilometrů od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Celkem se v areálu nachází 13 bazénů o vodní ploše 2 000 m². Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Zážitkové lázně jsou lákavým místem pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Sárvár

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu je příjemné malé městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Nabízí kvalitně léčebné procedury lázeňským hostům, wellness služby návštěvníkům přijíždějícím za odpočinkem a regenerací a zážitky všem bez rozdílu věku, zejména pak rodinám s dětmi. Na ty nejmenší tu čeká vodní školka, dětský bazén, v létě hřiště na hraní.

Hévíz

K nejznámějším a největším lázeňským střediskům v Maďarsku patří Hévíz. Zdejší léčebné jezero patří k největším, biologicky aktivním termálním jezerem na světě, které se nachází v nezaměnitelné přírodě, jen 6 kilometrů od Balatonu. Několik tisíc let staré léčebné jezero s rašelinovým dnem napájí více pramenů z jeskyně studenou i teplou vodou, bohatou na minerální látky. Při 410 litrovém průtoku vody za sekundu se vymění celkové množství vody v jezeře za tři dny. Teplota vyvěrající vody je u pramene 38,5°C, teplota vody jezera kolísá mezi 24-38°C, v souladu s ročním obdobím a počasím, proto je na koupání vhodné i v zimě.

Zalakaros

Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 kilometrů jihozápadně od Balatonu, je jedním z nejnovějších lázeňských středisek Maďarska, jehož 85—99°C horké vody byly „objeveny“ během průzkumu ropných ložisek. V krytých lázních, které jsou přístupné během celého roku, se nacházejí bazény s léčivou vodou a oddělení saun. Krytá hala zážitkových bazénů lázní očekává své po odpočinku toužící hosty se zážitkovým bazénem, dětským bazénem a víceúčelovým bazénem. V zážitkovém termálním bazénu, s rovinatou vodní plochou 360 m², se i o různých atrakcí stará o to, aby se každý z návštěvníků cítil co nejlépe. Součástí lázní je i velký venkovní areál s mnoha bazény a atrakcemi.

Balaton

„Maďarské moře“ přece známe všichni. Nejnavštěvovanější rekreační oblast Maďarska však umí nabízet mnohem víc, než byste očekávali. S celkovou délkou 77 kilometrů, délkou pobřeží 195 kilometrů a hladinou o ploše 600 m², je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání v Balatonu jsou 4 letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídka nižší než 20 C , přičemž uprostřed vrcholícího léta dosahuje často i 27 - 28 C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí, a kvalita vody je mimořádně dobrá. Navštívit můžete jednu z mnoha pláží nacházejících se jak na severní tak na jižní straně. Na četných místech čekají na návštěvníky bazény, animační programy, které poskytnou komplexní zážitek pro celou rodinu. Podél jezera vyvěrají po tuctech sirné prameny a v dobře několika z nich lidé po tisíciletí hledali a nacházeli uzdravení.

Cestovní kancelář VARGA, Váš specialista na Maďarsko

Dokumenty ke stažení | info@ckvarga.cz | Tel.: +420 725 710 318 | Tel. +420 725 710 322

Copyright © CK VARGA vyrobil: Jan Kolář tvorba webových stránek Písek aktualizace a správa obsahu www stránek