maďarské termální lázně

cestovní kancelář Varga - specialista na Maďarsko

Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo

Fotogalerie
Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo
Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo
Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo
Popis

Dvě stě kilometrů na východ od Budapešti leží lázeňské město Hajdúszoboszló, město, které je oázou klidu, relaxu, regenerace těla i ducha. Lázně jsou velmi oblíbené, jsou proslulé svou výbornou péčí o zákazníky. Termální prameny dosahují vysokou teplotu až 73 °C a v kombinaci s bahenními zábaly a bahenní kúrou mají blahodárný účinek na tělo. Voda pramenů je hnědá, alkalická. Hydrogenuhličitanová voda obsahuje velké množství soli, sody, jódu, brómu, fluoridů a železa. Nejčastěji se zde léčí lidé s problémy páteře, pohybového aparátu, revmatu, kožních nemocí, ale i dýchacích cest. Lázeňské městečko se může pochlubit prvním aquaparkem, který byl na území Maďarské republiky postaven.

Vybavení

Hotel má k dispozici vlastní lázeňský a léčebný komplex, který je přímo propojen s křídlem hotelu. Dva kryté a otevřené bazény s léčivou vodou a se službou zážitkových lázní slouží pro poskytování mnoha balneoterapeutických a fyzioterapeutických léčebných procedur, které vedou k uzdravování hostů hotelu. (Lázeňský poukaz je předepisován lékařem, na základě jeho doporučení k lázeňské léčbě).

Ubytování

Hotel Béke byl renovován v roce 2010. Všechny pokoje hotelu mají balkon, jsou vybaveny telefonem s přímou linkou (i na dálkové ovládání), minibarem a televizí se satelitním příjmem. Pro hosty trpící různými alergiemi jsou připraveny pokoje bez textilií, s parketovými podlahami. V prvním a druhém patře jsou nekuřácké pokoje. Hotel má 203 pokojů, z toho dvoulůžkových apartmánů, jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů. Do 30 dvoulůžkových pokojů lze dokoupit přistýlku či postýlku pro dítě. Termální voda, která tryská na povrch země z hloubky 1100 m má teplotu 73°C . Je bohatá na sůl, bróm a jód a pro tyto její vlastnosti je vhodná pro léčbu pohybového ústrojí. Při aplikaci jako lázeň nebo inhalovaná ve skupenství páry má vynikající léčebné účinky na mnohá interní, kožní a gynekologická onemocnění.

Stravování

polopenze (snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu)

Cena obsahuje: polopenzi, ubytování, wellness, zapůjčení županu¨.

Cena neobsahuje: lázeňský poplatek 1,6 €

Ceník Hunguest Hotel Béke Hajdůszoboszlo

Pokoj/osoba/noc Před sezonou Hlavní sezona Po sezoně Nový rok 2020
Dvojlůžkový pokoj s polopenzí 2-3 noci 1900 Kč 2100 Kč 1800 Kč 1800 Kč
Dvojlůžkový pokoj s polopenzí 4-6 nocí 1800 Kč 2000 Kč 1700 Kč 1700 Kč
Dvojlůžkový pokoj s polopenzí 7-13 nocí 1700 Kč 1900 Kč 1600 Kč 1600 Kč
Dvojlůžkový pokoj s polopenzí 14 dní a více 1700 Kč 1800 Kč 1500 Kč 1550 Kč

Cestovní kancelář Varga

Maďarsko

V Maďarsku nenajdete jinou oblast, která by měla tolik chutí, barev, vůní, a která by byla natolik pestrá, jako je Danántúl neboli Panonie. Tvoří ji oblast západně od Dunaje, jedná se tedy o region, který je geograficky nejblíže České republice. Říká se, že když začnete kopat kdekoliv v Maďarsku, narazíte na termální vodu a to v regionu Panonie platí dvojnásob. V léčebných lázních, léčebných a wellness hotelech, postavených na bázi pramenů se o hosty regionu stará kvalifikovaný personál prostřednictvím léčebných metod a balíčků procedur šitých na míru. Tyto služby jsou jedinečnou možností, jak v dnešní moderní době využít přírodních zdrojů ke svému zdraví.

Bükfürdő – Léčebné lázně Bük

Léčebné lázně Bük – druhé největší léčebné a zážitkové lázně v Maďarsku se nacházejí při úpatí Alp, 30 kilometrů od Sopron a jen 120 kilometrů od Bratislavy. Termální léčebná voda z Bük o teplotě 55°C díky svému unikátnímu složení má jedinečně pozitivní účinek na organismus. Zrekonstruované lázně s 32 bazény a více než 5200 m² vodní plochy očekávají všechny, kteří si chtějí odpočinout, doplnit si energii nebo se jen koupat…

Győr

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Lázně disponují 2 termálními a 5 zážitkovými bazény, dále jsou zde tobogány, zahrada saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel.

Harkány

Harkány, mimořádně oblíbené místo u českých návštěvníků, leží v jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Drávy. Léčebné lázně a koupaliště Harkány má více než 200letou tradici. 62°C teplá léčivá voda, s obsahem hydrokarbonátu a síry je svým složením ojedinělá v celé Evropě. Návštěvníky očekává 13,5 ha rozlehlý park se 7 600 m² vodní plochy, 5 000 m² kryté relaxační části, 3 léčebné a 5 termálních bazénů a další zařízení.

Kehidakustány

Termální komplex Kehida se nachází 9 kilometrů od Hévíz a asi 20 kilometrů od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Celkem se v areálu nachází 13 bazénů o vodní ploše 2 000 m². Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Zážitkové lázně jsou lákavým místem pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Sárvár

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu je příjemné malé městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Nabízí kvalitně léčebné procedury lázeňským hostům, wellness služby návštěvníkům přijíždějícím za odpočinkem a regenerací a zážitky všem bez rozdílu věku, zejména pak rodinám s dětmi. Na ty nejmenší tu čeká vodní školka, dětský bazén, v létě hřiště na hraní.

Hévíz

K nejznámějším a největším lázeňským střediskům v Maďarsku patří Hévíz. Zdejší léčebné jezero patří k největším, biologicky aktivním termálním jezerem na světě, které se nachází v nezaměnitelné přírodě, jen 6 kilometrů od Balatonu. Několik tisíc let staré léčebné jezero s rašelinovým dnem napájí více pramenů z jeskyně studenou i teplou vodou, bohatou na minerální látky. Při 410 litrovém průtoku vody za sekundu se vymění celkové množství vody v jezeře za tři dny. Teplota vyvěrající vody je u pramene 38,5°C, teplota vody jezera kolísá mezi 24-38°C, v souladu s ročním obdobím a počasím, proto je na koupání vhodné i v zimě.

Zalakaros

Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 kilometrů jihozápadně od Balatonu, je jedním z nejnovějších lázeňských středisek Maďarska, jehož 85—99°C horké vody byly „objeveny“ během průzkumu ropných ložisek. V krytých lázních, které jsou přístupné během celého roku, se nacházejí bazény s léčivou vodou a oddělení saun. Krytá hala zážitkových bazénů lázní očekává své po odpočinku toužící hosty se zážitkovým bazénem, dětským bazénem a víceúčelovým bazénem. V zážitkovém termálním bazénu, s rovinatou vodní plochou 360 m², se i o různých atrakcí stará o to, aby se každý z návštěvníků cítil co nejlépe. Součástí lázní je i velký venkovní areál s mnoha bazény a atrakcemi.

Balaton

„Maďarské moře“ přece známe všichni. Nejnavštěvovanější rekreační oblast Maďarska však umí nabízet mnohem víc, než byste očekávali. S celkovou délkou 77 kilometrů, délkou pobřeží 195 kilometrů a hladinou o ploše 600 m², je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání v Balatonu jsou 4 letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídka nižší než 20 C , přičemž uprostřed vrcholícího léta dosahuje často i 27 - 28 C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí, a kvalita vody je mimořádně dobrá. Navštívit můžete jednu z mnoha pláží nacházejících se jak na severní tak na jižní straně. Na četných místech čekají na návštěvníky bazény, animační programy, které poskytnou komplexní zážitek pro celou rodinu. Podél jezera vyvěrají po tuctech sirné prameny a v dobře několika z nich lidé po tisíciletí hledali a nacházeli uzdravení.

Cestovní kancelář VARGA, Váš specialista na Maďarsko

Dokumenty ke stažení | info@ckvarga.cz | Tel.: +420 725 710 318 | Tel. +420 725 710 322

Copyright © CK VARGA vyrobil: Jan Kolář tvorba webových stránek Písek aktualizace a správa obsahu www stránek