maďarské termální lázně

cestovní kancelář Varga - specialista na Maďarsko

Hunguest Hotel Répce Bükfürdő

Fotogalerie
Hungest Hotel Répce Bukfurdo
Hungest Hotel Répce Bukfurdo
Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo Hungest Hotel Répce Bukfurdo
Popis

Bükfürdő je nejmladším lázeňským městem Maďarské republiky a pro své léčivé prameny, jež dosahují teplotu, až 56 °C se řadí mezi nejnavštěvovanější. Přes svůj mladý věk se lázně Bükfürdő rychle rozrůstají. Bükfürdő se může pochlubit horkými léčivými prameny s vysokým obsahem železa, hořčíku, vápníku a hydrogénuhličitanů. Prameny jsou vhodné pro lidi trpící nemocemi páteře, pohybového aparátu, lidi s gynekologickými a revmatickými problémy. Zajímavostí je pitná kúra léčivou vodou z pramenů, která se doporučuje u žaludečních a gynekologických problémů, nebo jako prevence. Bükfürdő je ovšem ideálním místem rovněž pro rodinnou rekreaci – hotely nabízejí široké spektrum služeb: od léčebného programu po sportovní a volnočasové aktivity. Nejpodstatnější součástí každého hotelu jsou bazény s termální vodou. Bazénů je zde dohromady 26 a pokrývají plochu až 5 000 m2.

Vybavení

V rámci hotelu je fitness pokoj, hry stolního tenisu, v parku se stromy a květinovými záhony je hřiště košíkové pro relaxaci hostů. Hotel nabízí dobře vybavená kola , lze podnikat příjemné projížďky po okolí. Další služby: drink bar, plavecký bazén, perlivá lázeň, sauna, parní kabina, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra, masáž, klubovna, prodejna suvenýrů, telefon, fax, kopírování, internet, trezor. Přijímáme také rekreační poukázky a platební karty a hostům nabízíme uzavřené parkoviště.

Ubytování

Hotel Hunguest Répce má 163 pokojů, z nichž je 155 dvoulůžkových a 8 apartmánů. Každý pokoj je vybaven koupelnou, WC, televizí. Pokoje je možné doplnit přistýlkou. Je možné požadovat pokoj nekuřácký.

Stravování

polopenze

Cena obsahuje: 1x ubytování s polopenzí, 1x minerální vodu (0,25 l) / osoba / večeře, 1denní neomezené vstupné do termálních lázní a NOVĚ do zážitkové části (kromě světa sauny), využívání wellness ostrova hotelu (plavecký bazén, Whirlpool, jacuzzi, sauna, parní kabina), zapůjčení županu, uzavřené parkoviště, služby delegáta.

Cena neobsahuje: vstupné do světa sauny v termálních lázních 7 EUR / 3 hod., klienti skládají vratnou kauci za hodinky do lázní 200 Kč / osoba / pobyt (při převzetí hodinek v den příjezdu se hodinky vrací den před odjezdem po využití služeb, při převzetí hodinek druhý den po příjezdu se hodinky vrací v den odjezdu), pojištění léčebných výloh a storno zájezdu.

Ceník Hunguest Hotel Répce Bukfurdo

  1.1. – 18.4.
22. 4. – 28.4.
3.11. – 8.12.
15.12. – 20.12.
(8.12. – 15.12. hotel uzavřen)
1.5. – 5.5.
8.5. – 7.6.
10.6. – 4.7.
7.7. – 25.10.
Svátky
28. 4. – 1.5.
5.5. – 8.5.
7.6. – 10.6.
4.7. – 7.7.
25.10. – 3.11.
Řádné lůžko ve dvojlůžkovém pokoji 1 490 Kč 1 590 Kč 1 690 Kč
Jednolůžkový pokoj 1 890 Kč 1 990 Kč 2 090 Kč
Řádné lůžko v rodinném pokoji/apartmánu 1 890 Kč 1 990 Kč 2 090 Kč
Přistýlka osoba nad 12 let 1 150 Kč 1 190 Kč 1 250 Kč
Dítě do 3 let Zdarma Zdarma Zdarma
Přistýlka dítě 3-6 let 450 Kč 450 Kč 450 Kč
Přistýlka dítě 6-12 let 745 Kč 795 Kč 845 Kč
Pes/noc 500 Kč 500 Kč 500 Kč

Cestovní kancelář Varga

Maďarsko

V Maďarsku nenajdete jinou oblast, která by měla tolik chutí, barev, vůní, a která by byla natolik pestrá, jako je Danántúl neboli Panonie. Tvoří ji oblast západně od Dunaje, jedná se tedy o region, který je geograficky nejblíže České republice. Říká se, že když začnete kopat kdekoliv v Maďarsku, narazíte na termální vodu a to v regionu Panonie platí dvojnásob. V léčebných lázních, léčebných a wellness hotelech, postavených na bázi pramenů se o hosty regionu stará kvalifikovaný personál prostřednictvím léčebných metod a balíčků procedur šitých na míru. Tyto služby jsou jedinečnou možností, jak v dnešní moderní době využít přírodních zdrojů ke svému zdraví.

Bükfürdő – Léčebné lázně Bük

Léčebné lázně Bük – druhé největší léčebné a zážitkové lázně v Maďarsku se nacházejí při úpatí Alp, 30 kilometrů od Sopron a jen 120 kilometrů od Bratislavy. Termální léčebná voda z Bük o teplotě 55°C díky svému unikátnímu složení má jedinečně pozitivní účinek na organismus. Zrekonstruované lázně s 32 bazény a více než 5200 m² vodní plochy očekávají všechny, kteří si chtějí odpočinout, doplnit si energii nebo se jen koupat…

Győr

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Lázně disponují 2 termálními a 5 zážitkovými bazény, dále jsou zde tobogány, zahrada saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel.

Harkány

Harkány, mimořádně oblíbené místo u českých návštěvníků, leží v jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Drávy. Léčebné lázně a koupaliště Harkány má více než 200letou tradici. 62°C teplá léčivá voda, s obsahem hydrokarbonátu a síry je svým složením ojedinělá v celé Evropě. Návštěvníky očekává 13,5 ha rozlehlý park se 7 600 m² vodní plochy, 5 000 m² kryté relaxační části, 3 léčebné a 5 termálních bazénů a další zařízení.

Kehidakustány

Termální komplex Kehida se nachází 9 kilometrů od Hévíz a asi 20 kilometrů od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Celkem se v areálu nachází 13 bazénů o vodní ploše 2 000 m². Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Zážitkové lázně jsou lákavým místem pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Sárvár

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu je příjemné malé městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Nabízí kvalitně léčebné procedury lázeňským hostům, wellness služby návštěvníkům přijíždějícím za odpočinkem a regenerací a zážitky všem bez rozdílu věku, zejména pak rodinám s dětmi. Na ty nejmenší tu čeká vodní školka, dětský bazén, v létě hřiště na hraní.

Hévíz

K nejznámějším a největším lázeňským střediskům v Maďarsku patří Hévíz. Zdejší léčebné jezero patří k největším, biologicky aktivním termálním jezerem na světě, které se nachází v nezaměnitelné přírodě, jen 6 kilometrů od Balatonu. Několik tisíc let staré léčebné jezero s rašelinovým dnem napájí více pramenů z jeskyně studenou i teplou vodou, bohatou na minerální látky. Při 410 litrovém průtoku vody za sekundu se vymění celkové množství vody v jezeře za tři dny. Teplota vyvěrající vody je u pramene 38,5°C, teplota vody jezera kolísá mezi 24-38°C, v souladu s ročním obdobím a počasím, proto je na koupání vhodné i v zimě.

Zalakaros

Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 kilometrů jihozápadně od Balatonu, je jedním z nejnovějších lázeňských středisek Maďarska, jehož 85—99°C horké vody byly „objeveny“ během průzkumu ropných ložisek. V krytých lázních, které jsou přístupné během celého roku, se nacházejí bazény s léčivou vodou a oddělení saun. Krytá hala zážitkových bazénů lázní očekává své po odpočinku toužící hosty se zážitkovým bazénem, dětským bazénem a víceúčelovým bazénem. V zážitkovém termálním bazénu, s rovinatou vodní plochou 360 m², se i o různých atrakcí stará o to, aby se každý z návštěvníků cítil co nejlépe. Součástí lázní je i velký venkovní areál s mnoha bazény a atrakcemi.

Balaton

„Maďarské moře“ přece známe všichni. Nejnavštěvovanější rekreační oblast Maďarska však umí nabízet mnohem víc, než byste očekávali. S celkovou délkou 77 kilometrů, délkou pobřeží 195 kilometrů a hladinou o ploše 600 m², je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání v Balatonu jsou 4 letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídka nižší než 20 C , přičemž uprostřed vrcholícího léta dosahuje často i 27 - 28 C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí, a kvalita vody je mimořádně dobrá. Navštívit můžete jednu z mnoha pláží nacházejících se jak na severní tak na jižní straně. Na četných místech čekají na návštěvníky bazény, animační programy, které poskytnou komplexní zážitek pro celou rodinu. Podél jezera vyvěrají po tuctech sirné prameny a v dobře několika z nich lidé po tisíciletí hledali a nacházeli uzdravení.

Cestovní kancelář VARGA, Váš specialista na Maďarsko

Dokumenty ke stažení | info@ckvarga.cz | Tel.: +420 725 710 318 | Tel. +420 725 710 322

Copyright © CK VARGA vyrobil: Jan Kolář tvorba webových stránek Písek aktualizace a správa obsahu www stránek