maďarské termální lázně

cestovní kancelář Varga - specialista na Maďarsko

Hotel MenDan Zalakaros ****

Fotogalerie
hotel MenDan Maďarsko
hotel MenDan Maďarsko ****
hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko hotel MenDan Maďarsko
Popis – poloha

Čtyřhvězdičkový hotel MenDan**** vytváří skvělou atmosféru, stojí vedle zdravotnického zařízení a nabízí mnoho různých terapeutických i kosmetických služeb. Wellness tvoří několik krytých bazénů, různé sauny včetně parní sauny a vířivka. Hotel MenDan**** nabízí elegantní pokoje s minibarem a trezorem. Mají vlastní prostornou koupelnu se sprchou a fénem.

Restaurace Saphir a Coral k podávání jídel formou bohatého bufetu, drink-bar, kavárna Smaragd, bar Aqua Pool v areálu Aqualand, živá hudba každý večer, dětský koutek, půjčovna jízdních kol, parkování na hlídaném parkovišti. Fitness, wellness, sport: V hotelu se nachází krytý lázeňský komplex Aqualand se čtyřmi bazény o celkové ploše 300 m² (plavecký bazén 26-28 ºC, zážitkový bazén s vodními atrakcemi 33 ºC, termální bazén 36-38 ºC, perlivé koupele). Fitness, tropická odpočinková místnost. Různé léčebné procedury a masáže za poplatek. Kosmetiku, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, aromatické koupele, solária. Saunový park nabízí finskou saunu, bio-saunu, parní lázeň, ponorný bazén, zážitkové sprchy, které jsou ojedinělým zážitkem (skotská, tropická a s krupobitím, doprovázené nejrůznějšími zvukovými a světelnými efekty).

Vybavení - zábava

Léčivá voda, tvořící základ lázeňského komplexu – který je vybaven léčebným, termálním a rekreačním bazénem – zde byla objevena v roce 1962, kdy na vodu narazily v průběhu provádění výzkumných vrtů zaměřených na průzkum ropných ložisek. 2 bazény s léčivou vodou, 1 bazén s termální vodou, prostory k odpočinku vybavené lehadly, které jsou návštěvníkům zdarma k dispozici, 2 finské sauny, parná kabinka, ochlazující bazének, prostory k odpočinku – tyto služby jsou k dispozici za příplatek nad cenou vstupenky. Do léčebné jednotky umístěné v budově krytého koupaliště je možné se dostat přes spojové chodby budovy „F“. Jednotka na vodní terapii se nachází na podlaží bazénů v jižní části budovy, suché procedury najdete v podkrovní části krytého koupaliště. Individuální a skupinový vodní rehabilitační tělocvik, léčivé masáže, fango ošetřování, bahenní zábal, elektroterapie, masáž nohou, pedikúra, hydromasáž, trakční koupel, vanová koupel, perličková koupel, galvanoterapie, wellness a ošetřování postavy.

Ubytování - služby

Restaurace Saphir a Coral k podávání jídel formou bohatého bufetu, drink-bar, kavárna Smaragd, bar Aqua Pool v areálu Aqualand, živá hudba každý večer, dětský koutek, půjčovna jízdních kol, parkování na hlídaném parkovišti.

Stravování

polopenze

Cena obsahuje: ubytování s bufetovou polopenzí, pro každou osobu podle počtu nocí vstupenka do lázeňského areálu Gránit (léčebné bazény o teplotě 34- 36 °C), na koupaliště (v provozu od konce dubna do konce září - zde k dispozici moderní termální, plavecké a rodinné bazény o teplotě 24- 36 °C, skluzavka o 6 drah, dětské bazény, pro děti hrací dům a hřiště), pro dospělé župan, na pokojích minibar a sejf, WiFi.

Cena neobsahuje: rekreační taxu (1,7 Euro na osobu a noc a platí se od 18 let v hotelu), neobsahují parkování automobilu (za parkování se platí na místě 1,7 Euro na den).

Ceník Hotel MenDan

Typ pokoje Sezona A
2. 1. - 24. 1. 2019
28. 1. - 21. 2. 2019
25. 2. - 13. 3. 2019
18. 3. - 18. 4. 2019
23. 4. - 6. 6. 2019
11. 6. - 30. 6. 2019
1. 9. - 17. 10. 2019
28. 10. - 31. 10. 2019
4. 11. - 20. 12. 2019
Min. 2 noci
Sezona B
25. 1. - 27. 1. 2019
22. 2. - 24. 2. 2019
14. 3. - 17. 3. 2019
19. 4. - 22. 4. 2019
7. 6. - 10. 6. 2019
1. 7. - 31. 8. 2019
18. 10. - 27. 10. 2019
1. 11. - 3. 11. 2019
Min. 3 noci
Superior pokoj 1 850 Kč 1 850 Kč
Apartmán 2 100 Kč 2 100 Kč

Akce sezona A: 6=7, 12=14

Cestovní kancelář Varga

Maďarsko

V Maďarsku nenajdete jinou oblast, která by měla tolik chutí, barev, vůní, a která by byla natolik pestrá, jako je Danántúl neboli Panonie. Tvoří ji oblast západně od Dunaje, jedná se tedy o region, který je geograficky nejblíže České republice. Říká se, že když začnete kopat kdekoliv v Maďarsku, narazíte na termální vodu a to v regionu Panonie platí dvojnásob. V léčebných lázních, léčebných a wellness hotelech, postavených na bázi pramenů se o hosty regionu stará kvalifikovaný personál prostřednictvím léčebných metod a balíčků procedur šitých na míru. Tyto služby jsou jedinečnou možností, jak v dnešní moderní době využít přírodních zdrojů ke svému zdraví.

Bükfürdő – Léčebné lázně Bük

Léčebné lázně Bük – druhé největší léčebné a zážitkové lázně v Maďarsku se nacházejí při úpatí Alp, 30 kilometrů od Sopron a jen 120 kilometrů od Bratislavy. Termální léčebná voda z Bük o teplotě 55°C díky svému unikátnímu složení má jedinečně pozitivní účinek na organismus. Zrekonstruované lázně s 32 bazény a více než 5200 m² vodní plochy očekávají všechny, kteří si chtějí odpočinout, doplnit si energii nebo se jen koupat…

Győr

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Lázně disponují 2 termálními a 5 zážitkovými bazény, dále jsou zde tobogány, zahrada saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel.

Harkány

Harkány, mimořádně oblíbené místo u českých návštěvníků, leží v jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Drávy. Léčebné lázně a koupaliště Harkány má více než 200letou tradici. 62°C teplá léčivá voda, s obsahem hydrokarbonátu a síry je svým složením ojedinělá v celé Evropě. Návštěvníky očekává 13,5 ha rozlehlý park se 7 600 m² vodní plochy, 5 000 m² kryté relaxační části, 3 léčebné a 5 termálních bazénů a další zařízení.

Kehidakustány

Termální komplex Kehida se nachází 9 kilometrů od Hévíz a asi 20 kilometrů od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Celkem se v areálu nachází 13 bazénů o vodní ploše 2 000 m². Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Zážitkové lázně jsou lákavým místem pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Sárvár

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu je příjemné malé městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na skutečně světové úrovni. Nabízí kvalitně léčebné procedury lázeňským hostům, wellness služby návštěvníkům přijíždějícím za odpočinkem a regenerací a zážitky všem bez rozdílu věku, zejména pak rodinám s dětmi. Na ty nejmenší tu čeká vodní školka, dětský bazén, v létě hřiště na hraní.

Hévíz

K nejznámějším a největším lázeňským střediskům v Maďarsku patří Hévíz. Zdejší léčebné jezero patří k největším, biologicky aktivním termálním jezerem na světě, které se nachází v nezaměnitelné přírodě, jen 6 kilometrů od Balatonu. Několik tisíc let staré léčebné jezero s rašelinovým dnem napájí více pramenů z jeskyně studenou i teplou vodou, bohatou na minerální látky. Při 410 litrovém průtoku vody za sekundu se vymění celkové množství vody v jezeře za tři dny. Teplota vyvěrající vody je u pramene 38,5°C, teplota vody jezera kolísá mezi 24-38°C, v souladu s ročním obdobím a počasím, proto je na koupání vhodné i v zimě.

Zalakaros

Zalakaros, ležící ve vzdálenosti 30 kilometrů jihozápadně od Balatonu, je jedním z nejnovějších lázeňských středisek Maďarska, jehož 85—99°C horké vody byly „objeveny“ během průzkumu ropných ložisek. V krytých lázních, které jsou přístupné během celého roku, se nacházejí bazény s léčivou vodou a oddělení saun. Krytá hala zážitkových bazénů lázní očekává své po odpočinku toužící hosty se zážitkovým bazénem, dětským bazénem a víceúčelovým bazénem. V zážitkovém termálním bazénu, s rovinatou vodní plochou 360 m², se i o různých atrakcí stará o to, aby se každý z návštěvníků cítil co nejlépe. Součástí lázní je i velký venkovní areál s mnoha bazény a atrakcemi.

Balaton

„Maďarské moře“ přece známe všichni. Nejnavštěvovanější rekreační oblast Maďarska však umí nabízet mnohem víc, než byste očekávali. S celkovou délkou 77 kilometrů, délkou pobřeží 195 kilometrů a hladinou o ploše 600 m², je největším jezerem střední Evropy. Nejvhodnější dobou ke koupání v Balatonu jsou 4 letní měsíce, během nichž je teplota vody zřídka nižší než 20 C , přičemž uprostřed vrcholícího léta dosahuje často i 27 - 28 C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s přecitlivělou pletí, a kvalita vody je mimořádně dobrá. Navštívit můžete jednu z mnoha pláží nacházejících se jak na severní tak na jižní straně. Na četných místech čekají na návštěvníky bazény, animační programy, které poskytnou komplexní zážitek pro celou rodinu. Podél jezera vyvěrají po tuctech sirné prameny a v dobře několika z nich lidé po tisíciletí hledali a nacházeli uzdravení.

Cestovní kancelář VARGA, Váš specialista na Maďarsko

Dokumenty ke stažení | info@ckvarga.cz | Tel.: +420 725 710 318 | Tel. +420 725 710 322

Copyright © CK VARGA vyrobil: Jan Kolář tvorba webových stránek Písek aktualizace a správa obsahu www stránek